Internet Hatása A Személyiségre

Ma azonban az önreflexió – az a képesség, hogy felismerjük saját érzelmi reakcióinkat, és mások érzelmeire adott válaszainkat, mindezt egy kongruens képbe rendezve önmagunk ismeretében – amire mindenkinek a legnagyobb szüksége lenne, nincs a prioritások között. Konrad Lorenz már 1973-ban leírta, hogy a technológia és a farmakológia fejlődése nyomán nőni fog az intolerancia az emberekben, még a legcsekélyebb kellemetlenséget okozó dologgal szemben is. Ennek következtében viszont lassan eltűnik majd az embernek azon képessége, hogy átélje a keserves erőfeszítéssel, akadályok leküzdésével elért örömöket. Igaza volt. Az Információs Kor a gyors örömök és érzelmi szükségletkielégítés mentén úgy rendez csoportba embereket az online térben, hogy a tagjainak azt ígéri, nincsenek egyedül, mert egy közösség részévé váltak. Ám, ha a kritikai szűrő és racionális gondolkodás háttérbe szorul, akkor ezen csoportok valóban eszkalálódó érzelmeiket egymáson és olykor konstruált ellenségképeken vezetik le.

  1. Informatika hatása a személyiségre | az internet hatása az emberi gondolkodásra
  2. Google
  3. Youtube

Informatika hatása a személyiségre | az internet hatása az emberi gondolkodásra

internet hatása a személyiségre 3

Google

  • Internet hatása a személyiségre tv
  • Internet hatása a személyiségre guide
  • „A külsővel való elégedettség összefügg a problémás internethasználattal”
  • Informatika hatása a személyiségre | az internet hatása az emberi gondolkodásra

Israelashvili az internetezésen belül pozitív példaként emlegette a közösségi portálok egyre szélesebb körű használatát. A kutatók felfedezték, hogy létezik egyfajta negatív korreláció a túlzott internethasználat és fiatalok önértékelése és az egójuk fejlődése között. Israelashvili professzor meglátása szerint az internetezésnek valóban lehet destruktív és izoláló hatása, de semmiképpen nem elhanyagolható az internetezés pozitív, informatív és szocializáló hatása sem. A pszichiáterek jelenleg akkor beszélnek függőségről, ha a felhasználó hetente legalább 38 órát tölt az interneten. Israelashvili szerint azonban nem a mennyiség, sokkal inkább a minőség a meghatározó ebben kérdésben. A tanulmány eredményei alapján ugyanis az derült ki, hogy a fiatalok jó része az internetet egyfajta segédeszközként használja, hogy jobban megismerje saját magát. (Forrás: Medipress)

Youtube

Serdülőkorban nagyon nehéz erre jó megoldást találni, mert ez az az időszak, amikor a szülőnek amúgy is elfogyott az eszköztára, hogy mivel befolyásolja a gyermeket a szerinte jó irányba. Ebben az életkorban minél inkább tiltunk valamit, annál nagyobb lesz az ellene való lázadás, úgyhogy a tiltás szerintem semmiképpen nem jó megoldás. Ebből a szempontból az internethasználat nem különbözik attól a szabályozási kérdéstől, mint amikor a szülő azt mondja, hogy este tízre haza kell érni az esti buliból. Ugyanannyira nehéz betartatni ezt is, mint azt, hogy "tíz óra után tedd el a mobilodat, mert másnap nem fogsz tudni felkelni". Ebben nincsen különbség szerintem. Ha a szülő és a gyermek között bizalmon alapul a kapcsolat, a serdülő tudja, hogy bármi baj van, fordulhat a szülőhöz és nem büntetést fog kapni, hanem segítséget, akkor az ebben az esetben is segít. Az az egyik nehézsége ennek a területnek, hogy az addikciók kapcsán nagyon nehéz a betegségbe látás, legtöbbször a szülő hamarabb veszi észre, hogy a gyermeke túl sokat internetezik, mint amennyire ez a gyermekben tudatosul.

A tér és idő kapcsán Prazsák Gergő, a Magyar Szociológiai Társaság Információs Társadalom Szakosztályának vezetője megkeresésünkre úgy vélekedett, hogy szinte filozofikus kérdés az internet és az infokommunikációs technológiák társadalomra gyakorolt hatása. "A társadalomszervezés már az ókorban is – a közösségek társadalmakká alakulásával – nagymértékben összefüggött a tér, illetve az idő rendszerszintű birtokba vételével, és a kettő nem volt független egymástól. Az információs társadalomban kapcsolatuk jelentősen átalakul. Az internet és a mobiltelefonok használatával, ha a fizikai térben nem is, de virtuálisan azonos időben és helyen lehetünk egy másik földrészen vagy időzónában található társunkkal. Cselekvéseinket ennek megfelelően tudjuk összehangolni. " Billentyűkhöz kötve: az új verbalitás Ez az együttműködés pedig minden korábbinál jelentősebb. "Nemzetközi kutatások bizonyítják, az Y generáció és a náluk fiatalabbak szerint aki vagy ami nincs fenn a neten, az valójában nem is létezik" – fűzte hozzá Fehér Katalin.

A közösségi média hatása az emberi kapcsolatokra A közösségi oldalak egyre jelentősebb szerepet töltenek be az emberek életében. Sokan mondják "ha nem vagy rajta, nem is létezel"... Nem csak szórakozás, vagy tájékozódás terén, hanem azért mert az oktatásban a tananyagot ott lehet megbeszélni, vagy a munkáltató nem telefonon, hanem ott kommunikál az alkalmazottjaival. A digitális tér lehetővé teszi az önkifejezési lehetőségek ugrásszerű növekedését. A demokratikus jellege miatt bárki nagy nyilvánossághoz juthat a világhálón. Egy művész akár az egész világhoz szólhat, vagy egy új vallás, vagy párt könnyebben el tudja juttatni az információt, nem csak egy szűk környezetben tudja terjeszteni. Nagy jelentősége van, mint én-reprezentációs eszköz, mert kitágítja az egyén életterét, és adatok tartalmak kezelésével többféle önbemutatást tesz lehetővé. Főleg a tinédzserekre jellemző az önazonosság keresése, de ez a facebook megjelenésével nem megváltozott, csak új teret kapott közösségi oldalak formájában.

internet hatása a személyiségre free
adidas-cipő-férfi